Dodatki ślubne do włosów

Każdy nawet najmniejszy dodatek umiejętnie wpięty przez stylistkę podkreśli i odmieni Twoją fryzurę ślubną. Ozdoba we włosach to taka „wisienka na torcie”, działa trochę jak przyprawa, która nadaje daniu smak oraz charakter : ) Również tak jak z przyprawą tak i z biżuterią – nie należy przesadzić z ilością, ale sądzę, że Tobie to nie grozi 😉 Jeśli jednak  obawiasz się, by nie „przedobrzyć” napisz do mnie i opowiedz o swojej fryzurze i planowanych dodatkach, a ja postaram się doradzić.

Akcent we włosach

Fryzura ślubna bez dodatków „wypłaszcza się optycznie” zarówno w odbiorze na żywo jak i na fotografiach. Dodanie nawet niewielkiego akcentu (choćby pojedynczej kokówki) we włosach uwypukli jej splot i strukturę. Falowanym włosom doda dynamiki. A lokom i warkoczowym splotom nada trójwymiarowości.

Planując swoją wymarzoną fryzurę ślubną, myśl o doborze dodatków do włosów

Pamiętaj, że fryzura sauté – bez dodatków we włosach, wyglądać będzie zupełnie inaczej niż ta sama fryzura z ozdobami.

Serdecznie polecam zamówić dodatki do włosów tak, by trafiły w Twoje ręce przed umówioną „fryzurą próbną”. Dlaczego? Po 1. Stylistka może od razu tworzyć i konstruować upięcie przewidując miejsce na daną ozdobę tak, by pięknie dopełniła fryzurę. Po 2. Ty również od razu będziesz wiedziała jak Twoja fryzura ślubna, czy cała stylizacja będzie prezentowała się w Dniu Ślubu – unikniesz niespodzianek 😉 Po 3. Nie każda ozdoba przeznaczona jest do każdej fryzury – np. kokówka nie będzie trzymać się w rozpuszczonych włosach, (oczywiście jeśli bardzo by Ci na tym zależało można podpiąć ją wsuwką, ale włosy mogą układać się wtedy inaczej niż sobie wyobrażałaś). Po 4. Niełatwo jest ocenić bez „próby na żywo” niezbędną do osiągnięcia pożądanego efektu ilość ozdób. Wpięte dodatki zmieniają również optyczny środek ciężkości fryzury. Np w przypadku drobnych kokówek nierzadko zdarza się, że Panny Młode które zaopatrzyły się u mnie wcześniej, po próbnym czesaniu dokupują dodatkowe kokówki. Dlaczego? Ponieważ bały się, że będzie „za dużo”, a okazało się, że jeszcze piękniej wyglądałyby z podwójną ilością drobnych błyskotek w swoim ślubnym upięciu. Czasem dana fryzura aż się prosi, by mimo dużej ozdoby wpiętej z jednej strony upięcia, „zrównoważyć” ją pasującymi drobnymi dodatkami wpiętymi z drugiej strony.

Jakie dodatki do jakiej fryzury?

Wszystko zależy oczywiście od konkretnie wybranej stylizacji, fryzury a czasem nawet po prostu włosów, ale ogólnie możesz założyć, że:

  • Do rozpuszczonych włosów najlepiej sprawdzą się opaski oraz spinki(np. typu „krokodylki”). Nieźle da sobie radę wianek, choć doradzałabym go lekko podpiąć. Inne rodzaje dodatków ślubnych będą miały trudności w utrzymaniu się w rozpuszczonych włosach szczególnie podczas tańców i weselnych szaleństw.
  • W półupięciach – czyli rozpuszczonych włosach lekko podpiętych na górze lub po bokach, sprawdzą się wymienione wyżej ozdoby oraz gałązki.
  • Natomiast w wypadku upięć, koków oraz kucyków praktycznie nie ma ograniczeń. Możesz do nich dobierać dowolne dodatki do włosów, a szczególnie pięknie prezentować się w nich będą kokówki oraz grzebyki.

Spektakularny efekt

Jeśli decydujesz się na odważną fryzurę, z ozdobami które mają zwracać uwagę, pomyślisz pewnie o opasce, tiarze lub wianku. Pamiętaj jednak, że równie oszałamiający efekt można uzyskać w inny sposób. Używając większego zestawu grzebyków lub kokówek możesz stworzyć we włosach kompozycję, która nie tylko będzie przykuwać uwagę, ale również sprawi, że stylizacja twojej fryzury ślubnej stanie się unikatowa i niepowtarzalna.