Rustykalna biżuteria ślubna

Znajdziesz tu różne propozycje rustykalnej biżuterii ślubnej jakie dla Ciebie przygotowałam. Są one zebrane ze wszystkich działów mojego butiku. Dzięki temu nie musisz przeszukiwać każdego z nich w poszukiwaniu ozdób wpisujących się w ten styl.

Styl rustykalny

Planujesz wesele w stodole, huczne tańce na drewnianych dechach i dekoracje z naturalnych materiałów? Jednym z pomysłów na stylizację ślubną a nawet całą oprawę ślubu jest czerpanie ze stylu rustykalnego. Ale co to właściwie znaczy?
Nazwa stylu rustykalnego pochodzi od łacińskiego słowa „rusticus” czyli „wiejski”. Czerpie on inspirację z szeroko pojętej wsi i nieodłącznie związanej z nią natury. Przedmioty nawiązujące do niego są często stare lub wzorowane na starych.
Ozdoby rustykalne czerpią więc z motywów roślinnych. Często używane są tu elementy w formie polnych kwiatów, gałązek z liśćmi czy owocami. Wykorzystuje się też motywy zdobnictwa wiejskiego, które choć również czerpie z natury ma swój nieco inny, niepowtarzany charakter.

Rustykalne kolory ozdób ślubnych

Kolory tego stylu zgodnie z jego doktryną również czerpią z natury. Emanuje z nich ciepło. Są to odcienie złota, bieli oraz pastele. Pamiętaj, że inspiracją koloru mogą być nie tylko rośliny ale również kamień, metal (np. miedź) czy surowa bądź wypalona glina.

Zrób to po swojemu – przełam styl

Wybierając rustykalną suknię będziesz pewnie chciała dobrać do niej biżuterię ślubną w rustykalnym stylu. Tak aby wszystko do siebie pasowało. I słusznie, bo kluczem do stylizacji, która robi wrażenie jest jej spójność.
Pamiętaj jednak, że to Ty tworzysz swój niepowtarzalny look. Styl rustykalny w stylizacjach ślubnych często miesza się i płynnie przechodzi w boho, a boho w boho-glam i Ty też baw się swoją stylizacją ślubną i wybieraj to co Ci w duszy gra ♥