Gałązki do włosów

Gałązki ślubne świetnie sprawdzą się w upięciach, półupięciach, kokach oraz kucykach.

Na skręconym druciku

Bazą każdej gałązki ślubnej jest skręcony cieniutki drucik. Zestawiając na zasadzie kontrastu jego kolor z kolorem Twoich włosów, wzmocnisz optyczne odczucie jego niewielkiej średnicy. Sprawi to, że nawet duże i rozbudowane ozdoby będą nadal „lekkie” w wyglądzie.
Dopasowując kolor drucika do koloru włosów uzyskasz odwrotny efekt. Trzon gałązki pozostanie niewidoczny. Natomiast bardziej wyeksponowane będą zastosowane w ozdobie kryształki, listki czy perełki.

Organiczność

Gałązki ślubne jak sama nazwa wskazuje są organiczne w wyrazie. Dzięki rozgałęziającej się budowie jako żywo przypominają kształtem rośliny. Co sprawia, że świetnie nadają się dla Panny Młodej w stylu rustykalnym,boho czy „back to nature”. Będą też doskonale pasować do sukni z organicznym lub floralnym ornamentem czy aplikacjami.

Ułożenie gałązki we fryzurze

Gałązki mocuje się we włosach za pomocą 2-3 wsuwek (zależnie od długości ozdoby) wzdłuż głównego „pędu”. Uzyskujemy w ten sposób jej przebieg na fryzurze ślubnej. Następnie należy się zająć precyzyjnym ukształtowaniem każdego odchodzącego rozgałęzienia. Aby uzyskać bardziej naturalny i przestrzenny efekt polecam Ci zwrócić szczególną uwagę na to, aby każde ramię odstawało odrobinę od włosów, ale układało się w jednym kierunku. Prawdziwa gałązka nigdy nie jest „płaska”. Każde rozgałęzienie ma trochę inny kąt, ale zachowuje główny kierunek.

Gałązka asymetrycznie czy nie?

Gałązki stanowią wspaniały, ozdobny akcent w upięciu ślubnym. Ja polecam akcentować nimi jedną stronę fryzury, szczególnie, że często Panny Młode decydują się na lekko asymetryczne fryzury – np. z bocznym przedziałkiem, jednostronnym warkoczowym splotem lub podpieciem. Wtedy gałązka akcentująca drugą stronę świetnie równoważy fryzurę! Jeśli jednak bliższa Twojemu sercu jest symetria – oto trzy sposoby na aranżację gałązki:

  • Umieść ją w osi fryzury, centralnie nad upięciem lub na górze w formie opaski.
  • Jeśli ozdoba umocowana jest z boku głowy, umieść taką samą gałązkę ślubną, symetrycznie po drugiej stronie.
  • Jeśli chcesz tylko złagodzić efekt asymetrii możesz to zrobić wpinając po drugiej stronie upięcia kilka kokówek lub grzebyk w tym samym stylu.